Je pro tebe v Brně místo?

8. června až 23. června
Celé Brno
viz kalendář akcí

Co pro tebe Brno chystá

všechny připomínky připravil náš odborník na dostupné bydlení a život ve městě Ing. arch. Martin Švec. Kontaktovat ho můžeš přes kontaktní formulář nebo chat.

Brno připravuje svůj nový územní plán. Tento klíčový dokument pro rozvoj města určí na dlouhá léta dopředu, jakým směrem se bude město ubírat. Naše strana nezůstává pozadu, snaží se využít situaci a vstoupit do procesu tvorby územního plánu. Usilujeme o:

  • Brno jako město ohleduplné k planetě Zemi
  • Brno jako město pro všechny

Nový územní plán se snaží reagovat na výzvy dnešní doby. Chrání zeleň, nabízí rozsáhlé plochy pro obytnou výstavbu, předepisuje využívání dešťové vody, omezuje automobilovou dopravu. Nic z toho ale neřeší dostatečně důsledně.

Pomozte nám pomocí námi připravených připomínek udělat územní plán takový, aby skutečně řešil největší problémy města Brna a Jihomoravského kraje:

  1. Nutnost zahájit výstavbu všeobecně dostupného bydlení
  2. Dopravní přetížení Brna v důsledku „brnocentrismu“ – nevyrovnaného rozvoje regionů v Jihomoravském kraji
  3. Dopady klimatické změny na všechny z nás
Dukelská | bydlení místo bývalé motorárny? Ať je dostupné všem!

Tam kde kdysi fungovalo centrum brněnského průmyslu – Zetor – může již brzy vzniknout nová obytná čtvrť. Na nás, jako na obyvatelích Brna je nyní postarat se o to, aby tyto prostory byly k dispozici všem lidem a aby sloužily jako příjemné místo k životu. Z bývalého Zetoru se nesmí stát místo, kde budou moci žít jenom elity!

Maloměřice | Rodinné domy mohou být vykoupeny a zbourány

Místo, kde dnes stojí váš rodinný dům, může za pár let vypadat úplně jinak. Dokonce tam už ani váš dům být nemusí. Podejte připomínku a společně bojujme za to, aby se to nestalo!

Týká se ulic Mateří, Karlova a Rázusova.

Horní heršpice | Rodinné domy mohou být vykoupeny a zbourány

Místo, kde dnes stojí váš rodinný dům, může za pár let vypadat úplně jinak. Dokonce tam už ani váš dům být nemusí. Podejte připomínku a společně bojujme za to, aby se to nestalo!

Týká se ulice Pražákova.

Cejl | Industriální duch, dostupné bydlení a zeleň, co víc si přát?

Na Cejlu a v přilehlém okolí má vzniknout nová obytná čtvrť. Postarejme se o to, aby tam bylo dostupné bydlení pro všechny a nejenom pro pár boháčů. Zároveň  máme možnost udělat z nepopulární části Brna ukázku toho, jak má vypadat moderní město – udržet industriálního ducha, nabízet široké zázemí pro všechny obyvatele a vybavit ho klimatickou infrastrukturou – třeba zelené střechy, nádrže na dešťovku nebo komunitní zahrady.

Hvězdoslavova | Bydlení pro všechny, ne luxusní projekty developerů!

Obytný blok na ulici Hvězdoslavova může padnout a nahradit ho mají luxusní developerské novostavby. Potřebuje snad Brno více nedostupného bydlení! Podejte připomínku a řekněte, že chcete Brno, které je vstřícné vůči všem!

Obřany | Obřany zde možná zdvojnásobí počet svých obyvatel. Ano, ale pozor...

Obřany se v budoucnosti budou hodně rozrůstat. Cenu za to ovšem nesmí zaplatit ani současní obyvatelé, ani životní prostředí. Pokud se chcete vyhnout zastavování zeleně nebo dopravnímu přetížení, podepište naši petici nebo dejte připomínku!

Jehnice - Plástky | Když už se tady má stavět, chceme plnohodnotnou obytnou čtvrť, ne jen další satelitní městečko

Věříme, že všechny obytné lokality mají sloužit k životu a nejenom k tomu, aby se do nich lidé vraceli se v noci vyspat. Samozřejmostí musí být tedy vystavěná školka, škola a místa pro rekreaci. 

Majdalenky sever | Není už Lesná velká dost? A co takhle obnovit pracovní příležitosti pro místní lidi?

Další rozrůstání Lesné povede jenom k dopravnímu přetížení a vzniku „mrtvých ulic“ – míst, kde lidé nemohou plnohodnotně žít, protože to prostě územní plán nevedl v patrnosti. Pojďme se postarat o to, aby Lesná byla pro lidi!

Údolí svatého Antoníčka | Silniční most přes Svatého Antoníčka? Nestačil by jen pro pěší, hasiče a sanitky?

Sadová vznikla jako obytná čtvrť bez dopravní obslužnosti a teď by to mělo odskákat jedno z nejkrásnějších míst v Brně. Přijde vám to normální? Podejte připomínku i za sebe!

Lesná nad Nádražím | Vaše rodinné domy mohou být vykoupeny a zbourány. Podejte námitku a zabraňte tomu

Místo, kde dnes stojí váš rodinný dům, může za pár let vypadat úplně jinak. Dokonce tam už ani váš dům být nemusí. Podejte připomínku a společně bojujme za to, aby se to nestalo!

Týká se ulic Porgesova, Halasovo náměstí, Okružní

Kníničky, bývalý areál hotelu SSM | Chaty na místě bývalého hotelu Družba? Co takhle rekreační areál, který bude přístupný všem?

Tahle otázka je dost jednoduchá – mají v tomto areálu vzniknout budovy, které budou prospívat jenom pár majitelům nebo rekreační areál, který prospěje všem?

Pod Mniší Horou | Zástavba zahrádek? Co takhle víc zeleně a prostoru i mezi domy?

Zahrádkářské kolonie pod Mniší Horou mají zmizet. Připojte se k naší akci a pomozte svým podpisem, tomu aby se příroda naopak do města vrátila!

Vejrostova | Domy místo pole? Nebylo by pole užitečnější?

Jednoduchá otázka – chcete, aby více úrodné půdy nenávratně zmizelo pod novou zástavbou? Jestli si stejně jako my myslíte, že ne, neváhejte podat připomínku nebo podepsat petici!

Kostky | Místo pro přenocování nebo pro život?

Věříme, že všechny obytné lokality mají sloužit k životu a nejenom k tomu, aby se do nich lidé vraceli se v noci vyspat. Samozřejmostí musí být tedy vystavěná školka, škola a místa pro rekreaci. 

Moravanské lány | Chcete další satelitní městečko místo polí a zahrádek? A další skladové haly?

Nový územní plán chystá pro Moravanské lány další satelitní městečko a výrobní haly a tím pádem i dopravní přetížení. Myslíte si, že tato lokalita zaslouží lepší osud? Přidejte se k naší výzvě!

Chrlice Žlíbky | Zde vznikne další satelitní městečko. Když už, ať s ním vznikne i školka a pohodlné spojení do Brna

Věříme, že všechny obytné lokality mají sloužit k životu a nejenom k tomu, aby se do nich lidé vraceli se v noci vyspat. Samozřejmostí musí být tedy vystavěná školka, škola a místa pro rekreaci. 

Chrlice, Tuřany | Chcete další rozlehlé skladovací areály v polích? Není už jejich doba pryč?

Za jak dlouho si myslíte, že může pod vašimi okny vyrůst nová skladovací hala? Myslíte, že se to stát nemůže? Podle nového územního plánu je to přesně naopak. Podpořte přechod Brna na moderní město a řekněte „ne“ bezúčelným skladovacím halám!

Ivanovice nad Bauhausem | Další nákupní centrum místo zemědělské půdy? Bauhaus nestačí?

Máte pocit, že v Ivanovicích je nákupáků až až? Tak to váš možná překvapí, že na jednom z polí má vyrůst další! Připojte se k nám a zabraňte tomu!

Červený kopec | Nové brněnské Beverly Hills? A co takhle raději bydlení dostupné všem a příroda pro odpočinek všech?

Podle nového územního plánu na Červeném kopci vznikne luxusní zástavba. My prosazujeme raději místo pro odpočinek všech obyvatel Brna a zeleň. Co si myslíte vy?

Terezy Novákové | Zde se bude stavět na místě, kde rostou stromy a kde si mohou hrát děti

Zrušení místa pro odpočinek a volného času pro děti? Takhle nemůže vypadat moderní město. Zachovejme ulici Terezy Novákové, která je vstřícná ke všem!

Černovice | Opravdu potřebujeme další skladové a obchodní areály? Co takhle pracovní příležitosti v moderním a šetrném průmyslu?

Sklady, obchoďáky a další sklady – myslí nový územní plán i na něco jiného? Postavme se raději za vznik pracdovních míst, která opravdu budou prospěšná pro brňáky a jižní Moravu!

Sadová východ | Není už těch nových bytů moc? Na zbylá volná místa raději obchody a parky

Sadová se má podle nového územního plánu jen rozrůstat a rozrůstat. A ano, bytová výstavba je potřeba, ale k čemu je dobrá, když si nemáte kam dojít na základní nákup nebo poslat děti do školy. O nedostatku kulturního vyžití a volnočasových aktivit vůbec ani nemluvíme. Sadová si zaslouží lepší osud než být Sibíří Brna!

https://jsmelevice.cz/wp-content/uploads/2021/08/logo-footer.png
Zadavatel/Zpracovatel: Levice

©Levice, 2020

Kontakt

+420 608 630 506
IČO: 49628089
Sídlo: Žirovnická 3133/6, Praha 10 - Záběhlice, 106 00