Platforma členů DiEM25 v Levici

Platforma členů mezinárodního Hnutí za demokracii v Evropě 2025 (Democracy in Europe Movement 2025) v Levici vznikla již při slučovacím sjezdu 25. ledna 2020, kdy skupina levicových aktivistů z iniciativy Skutečná levice ve spolupráci s existující Stranou demokratického socialismu založila tuto novou politickou stranu.

V době, kdy se globalizuje 1% nejbohatších, finanční kapitál působí jednotně po celém světě  a existující nadnárodní společnosti mají větší moc než národní státy, musí být levice mezinárodní a nesmí se uzavírat do ulity národního státu. V době, kdy se po Evropě přelévají vlny nacionalismu a vyúsťují v dezintegrační tendence typu Brexit, vidíme cestu v demokratizaci Evropy, tj. v zajištění většího podílu občanů na rozhodování o své budoucnosti. Proto chceme hledat cesty, jak zkušenosti z hnutí DiEM25 využít pro působení levice v České republice. Budeme prosazovat, aby nová levicová strana spolupracovala s hnutím DiEM25 na prosazování změn směřujících k nezbytným změnám.

V souladu s manifestem hnutí DiEM25 si platforma tváří v tvář rostoucí míře chudoby i hospodářské, klimatické a environmentální krizi klade za cíl prosazovat sociálně orientovaný Zelený Nový Úděl (Green New Deal) pro Evropu. Zaměřuje se přitom na hledání cest k postkapitalistickému a alterglobalizačnímu směru vývoje společnosti. Na základě těchto svých východisek chce působit směrem vytváření jednotné levicové politiky a propojování progresivních sil v ČR i zbytku světa.

Platforma DiEM25 má aktuálně tři zástupce v celostátním výboru a předsednictvu strany. Zároveň má čtyři zástupce v Radě DiEM25 v ČR a přímé kontakty na členy centrální celoevropské koordinační skupiny, což umožňuje propojení aktivit a sdílení informací obou organizací. Mezi členy Platformy jsou zástupci z Prahy, Českých Budějovic, Brna, Ostravy, Olomouce, Opavy, Stříbra, Rýmařova a dalších obcí.

Členové Platformy vyzývají zájemce, kteří chtějí ovlivnit svůj život v České republice i Evropě, aby se k nám přidali.

Vstupte do hnutí DiEM25! Vstupte do strany Levice!

Carpe DiEM25!
https://jsmelevice.cz/wp-content/uploads/2021/08/logo-footer.png
Zadavatel/Zpracovatel: Levice

©Levice, 2020

Kontakt

+420 608 630 506
IČO: 49628089
Sídlo: Žirovnická 3133/6, Praha 10 - Záběhlice, 106 00