Naše názoryHlídáme pravicové politiky! Díl 1: Marian Jurečka. Důchody? Místo pokroku návrat do minulosti.

10. 12. 2021
https://jsmelevice.cz/wp-content/uploads/2021/12/Jurecka.png

Začínáme seriál příspěvků, který navazuje na náš happening 108 červených tlačítek pro vládu.

Už je to tady! Čeká nás konzervativní řešení důchodové reformy. Naši předkové museli v tradičních dobách chtě nechtě akceptovat realitu, kdy děti byly jedinou možností, jak se zajistit na stáří. Sociální reformy 20. století a s nimi přicházející průběžný důchodový systém umožnil lidem – a především ženám – osvobodit se od životní nutnosti nekonečného populačního růstu.

Kdo ví? Možná i proto, že tento sociální pokrok je důsledkem tlaku dělnického hnutí, socialistických a komunistických stran, současná pravicová vláda se jej chystá nahlodat a vrátit nás do dob, kdy platily skutečné hodnoty tradiční rodiny.

Podle slov předsedy KDU-ČSL Mariána Jurečky se děti budou muset opět stát naším biologickým kapitálem. A budeme moct zapomenout na to, že otázky kolik chceme mít dětí, kdy a s kým, budou jednou každého osobní věc, do které společnosti nic není.

Prosazujeme dlouhodobé a systémové řešení důchodové reformy, o kterém píšeme v našem dlouhodobém programu. Tím je posílení sociálních odvodů od zaměstnavatele při současném snížení odvodů ze mzdy. Zaměstnavatelské odvody nebudou počítány jen z výše mezd, ale z celkové ekonomické výkonnosti podniku. Díky tomu nebudou moct firmy šetřit na sociálních odvodech úsporami na pracujících. A také mohou naše důchody začít takříkajíc platit roboti. Protože se ziskem podpořeným digitalizací a automatizací porostou i příjmy důchodového účtu.

Levice

https://jsmelevice.cz/wp-content/uploads/2021/08/logo-footer.png
Zadavatel/Zpracovatel: Levice

©Levice, 2020

Kontakt

+420 608 630 506
IČO: 49628089
Sídlo: Žirovnická 3133/6, Praha 10 - Záběhlice, 106 00