Inflace stoupá… A co dělá Fiala?

Inflace nebezpečně stoupá…
Máme 8. nejvyšší inflaci v celé Evropě (17, 5 %) a co vláda dělá, aby ulehčila svým občanům? Zvyšuje překomplikované příspěvky na bydlení a nabízí střední třídě různé žebračenky. Důchodci, matky samoživitelky a občané žijící v chudobě podle profesora Fialy asi neexistují…
Co dělat? Levice navrhuje okamžitě:
  1. Zavést sektorovou daň a z vybraných peněz připravit dlouhodobý finanční příspěvek pro lidi žijící na a pod hranicí chudoby.
  2. Zestátnit kompletně ČEZ a okamžitě zastropovat ceny energií ve formě garance neměnné ceny pro zajištění základního energetického příjmu domácností nezbytného pro teplo, vaření a teplou vodu.
  3. Potrestat pokutou ty firmy, u kterých se po šetření prokáže, že využívaly krizi ke skokovému navyšování svých marží a stanovit maximální povolenou výše marže z přeprodeje na 15 %.
  4. Zdanit spekulativní finanční transakce, které přispívají k růstu inflace.
Všechna tato navrhovaná opatření jsou dočasného charakteru. Pokud chceme, aby se podobné krize už nikdy neopakovaly, musíme radikálně změnit stávající systém. Musíme ukončit kapitalismus! Pokud vás zajímají naše další ekonomické návrhy, přečtěte si náš dlouhodobý program: https://jsmelevice.cz/nas-program-2/
Pokud nám chcete pomoct skoncovat s Fialovou drahotou, přidejte se k Levici! (https://pridejse.jsmelevice.cz/)