Jak dál?

Epidemie koronaviru vyhnala z veřejného prostoru všechny, včetně nově fungující Levice. V karanténě společnosti se naše strana neuzavřela do sebe a snažila se pomáhat svému okolí, jak to jen šlo, a navrhovat řešení krize, na která nedoplatí běžní lidé.

Opatření proti koronaviru se teď začínají uvolňovat, a tak snad ten čerstvý vítr na české politické scéně víc ucítíte i vy. Lidé už dlouho nevěří tradičním stranám, a tak vznikají nové subjekty. Naše Levice oficiálně vznikla v lednu, ale nejsme jediní a nejsme programově daleko od dalších. Proto od počátku vyjednáváme s ostatními o spolupráci. Spolupráce místo konkurence, to je naše heslo!

Velmi podobné programové body máme s hnutím Budoucnost, ale i s hnutím Idealisté. S nimi chceme probírat náš programový průnik a možnosti spolupráce. U Budoucnosti respektujeme jejich návrh pozastavit jednání do oficiálního založení jejich hnutí a volby vedení. Idealisty jsme oslovili s nabídkou schůzky hned, když jsme se dozvěděli, že sbírají podpisy k založení nového subjektu.

Zkrátka a dobře: loučíme se s koronavirem a těšíme se na schůzky nově se formující levice. Chceme spolupracovat se všemi, co nám pomohou udělat Česko pro miliony lidí, ne pro miliardáře.