TZ: Jdeme do voleb s programem systémové změny. Přidejte se!

Strana Levice bude v letošních parlamentních volbách jedinou skutečnou levicovou alternativou. Na druhém zasedání svého sjezdu si schválila svůj nový program.

„To, že jsme volební stranou, o sobě říkáme již dlouho a návrh letošní kandidatury byl schválen sjezdem strany 17. dubna. Poslední vývoj ve společnosti a dlouhodobý úpadek parlamentní levice naše rozhodnutí jen potvrdil. Ukazuje se totiž zcela jasně, že potřebujeme novou levicovou alternativu, která bude bez kompromisu bojovat za sociální spravedlnost,“ uvedla spolupředsedkyně Markéta Juřicová.

Levice bude kandidovat samostatně. Toto rozhodnutí nebylo jednoduché, dlouho jsme se snažili vést jednání o volební spolupráci s programově blízkými politickými subjekty, ale všichni oslovení měli jiné představy a ze spolupráce pro letošní parlamentní volby sešlo. Dalším možnostem spolupráce na levici se rozhodně nebráníme, naopak, my sami jsme toho důkazem – vznikli jsme spojením SDS a platformy Skutečná levice.

Jdeme do voleb v několika krajích republiky. Jde nám o spolupráci na levici, a proto jsme se rozhodli otevřít své kandidátní listiny lidem, kteří chtějí pomoci prosazovat náš program. „Levice je otevřená všem, kteří chtějí spolu s námi bojovat za lepší svět, za spravedlivé a důstojné mzdy, za ochranu slabších a podporu rodin, za konec zbrojení a ochranu klimatu a životního prostředí. Všem těm jsme otevřeni a nabízíme jim místo na našich kandidátních listinách,“ upřesnil spolupředseda Vojtěch Roček.

Strana Levice se také shodla na nové podobě svého programu, který zdůrazňuje sociální spravedlnost, boj proti klimatickým změnám a přechod k postkapitalistické ekonomice. „Jsem velice rád, že se po roce od vzniku strany dokázali delegáti shodnout na tak komplexním programu. Není to běžné a nám se to povedlo,“ doplnil předseda programové komise Antonín Hořčica.

Naším cílem je vrátit levici na důstojné místo na politické mapě. Jsme Levice, nebojíme se být radikální a nazývat věci pravými jmény. Jsme tu pro miliony lidí, ne pro miliardáře!

Strana Levice vyzývá všechny, kteří chtějí k systémové změně přispět, aby se k nám přidali.

 

Kontakty:

Vojtěch Roček, spolupředseda, tel.: 608458079

Markéta Juřicová, spolupředsedkyně, tel.: 607296748

info@jsmelevice.cz