Levice a komunální volby 2022

Dne 8.2.2022 se na videokonferenci sešli zástupci základních organizací Levice k projednání otázek kolem účasti Levice v letošních komunálních volbách. Šlo o neformální výměnu zkušeností z komunální politiky. Mezi účastníky besedy byli jak zkušení komunální politici, tak nováčci, kteří se zajímali zejména o procesní otázky sestavování kandidátek, předvolební kampaně, spolupráce s jinými politickými stranami a možnosti sestavení místních volebních koalic stran, případně možnosti sestavení místních volebních stran.

Účast členů Levice na tomto jednání ukázala, že o komunální volby je v Levici zájem. Cílem Levice je umožnit levicovým voličům v obcích a městech volit kandidáty, kteří se nezištně postaví za zájmy obyčejných lidí.

Potěšující bylo, že se této videokonference zúčastnil náš kolega z polské levicové strany SLD Nowa Lewica Bartek Wieczorek z města Rybnik.

Další podobná beseda se uskuteční za měsíc a bude věnována volební kampani v obcích a městech a také poradě o přípravě místních volebních programů.

Vladimír Farana, spolupředseda Levice