LEVICE PROTI MÍTINKU POPULISTICKÉ KRAJNÍ PRAVICE

Dne 23.5 proběhl na Václavském náměstí mítink populistické krajní pravice, kde se sešlo necelých 300 příznivců Tomia Okamury. Po odehrání koncertu skupiny Ortel se ale pomalu rozcházeli.

Nemohli jsme si nepovšimnout anarchistů, kteří se rozhodli házet vajíčka přímo do pódia, když hovořil Jaroslav Foldyna, který se nechal slyšet na sociálních sítích, že chce sebrat práva Romům. Hesla demonstrace proti SPD, kterou pořádala iniciativa Společně proti rasismu a fašismu a které se zúčastnili i členové Levice, zněla: “Chcete bílé Čechy, počkejte si na sníh“, „Naší zbraní je solidarita“, nebo „Romové jsou také lidé“.

Během mítinku k nám přišli příznivci SPD, byli to převážně lidé středního věku, nakaženi nenávistí vůči občanům jiné rasy a menšin. Samotní členové SPD k nám dorazili taktéž a snažili se demonstranty zastrašit. Strana SPD pomalu a jistě ztrácí své voliče, a proto se spojme, pracující lidé všech národů, proti populistické krajní pravici a nenechme se rozdělit!

Může jít o obrázek 4 lidé, Braniborská brána a text
Může jít o obrázek ‎10 lidí, Braniborská brána a ‎text, kde se píše ‎اصقيي AESSIN STOP islamofobii islamofotism ปย antisemitismu ratirasiamu.cz lam www.protirasfamu.cz www. Solidarita FCK SPD www.socsol.cz socsol.cz‎‎‎
Může jít o obrázek 9 lidí a text