Levice vylézá z děr!

Když navštívíte schůzi, na které se sejde pět levičáků, tak si můžete být jistí, že tam vznikne šest stran, deset názorových proudů, jedenáct různých zájmových spolků a hádka o tom, jestli se má pizza Hawai objednat nebo ze zákona prohlásit za zločin proti lidskosti.

Prostě vtipná partička.

O to větší respekt si potom zasluhuje, když budete pozorovat to, co se začne dít, když schůzi opustíme. Se stejným zápalem, se kterým jsme byli ještě před pár minutami schopni věnovat se vášnivému hašteření nad drobnými rozpory, se začneme věnovat tomu, co nás vůbec přivedlo k tomu se veřejně nazývat levičáky. Někteří půjdou pomáhat zaměstnancům ve fabrice vyhrát alespoň tu delší přestávku v práci, další budou burcovat okolí, když zjistí, že dopravní podnik vrhá děti do exekucí, jiní budou organizovat demonstrace nebo sbírky pro ty, kteří to potřebují.

Když přijde na činy, tak hodíme naše spory za hlavu.
Když přijde na činy, dovedeme se spojit, vylézt z děr a ukázat se na denním světle.

A proč?

 Protože předražené bydlení, nefunkční sociální síť, divoký systém exekucí, a obchod s chudobou ničí lidské životy a staví celé skupiny obyvatel proti sobě, zatímco původci jejich neštěstí se jim smějí a jejich konta rostou.
Protože sociální systém je v rozkladu a funguje už pouze ze setrvačnosti. Výsledkem jsou živořící samoživitelé, senioři a hendikepovaní lidé – tedy ty nejzranitelnější skupiny obyvatel.

A proto tady jsme. 

Jsme tu pro lidi. 

Pro lidi, kteří se obávají další ekonomické krize, ztráty práce, zdražování bydlení, nesmyslného osekávání sociálního státu a zhoršování prostředí, v němž žijeme.
Pro lidi, kteří nesouhlasí s nespravedlivým uspořádáním společnosti.
Pro lidi, kteří si zaslouží důstojně žít.
Pro lidi, co chtějí svobodu.

Jsme tu pro vás.

Jsme Levice.