Naši kampaň v Olomouci přijeli podpořit zástupci Razem

 V neděli jsme se v rámci kampaně setkávali s lidmi v centru Olomouce. Byla z nich na jednu stranu znát únava z předvolební kampaně, na druhou ale i nadšení z některých bodů našeho programu – „Důchod s odměnou za péči? To kvituji, sám se léta starám o postiženého syna a u žádné jiné strany jsem to neviděl!“

Naši snahu v Olomouci přijelo podpořit 5 kolegů a kolegyň z polské levicové strany Lewica Razem, která se stejně jako my hlásí k demokratickému socialismu, prosazuje radikální a sociálně ohleduplná řešení klimatické krize a velmi aktivně se ve spolupráci s odbory angažuje ve prospěch důstojných pracovních podmínek – a to i v Sejmu, dolní komoře polského parlamentu, kde má čtyři poslankyně a dva poslance.

Jedním z nich je Maciej Konieczny který byl v Olomouci s námi. V Sejmu je členem Výboru pro energetiku a klima a Zahraničního výboru. Během neformálního posezení ve studentské kavárně tak došla řeč i na kontroverze kolem pokračování těžby v dole Turów nebo situaci uprchlíků na bělorusko-polské hranici a její zahraničně-politické důsledky.

Domluvili jsme se na další spolupráci a jsme rádi za příjemné posezení se členy a členkami Lewica Razem, našimi členy a sympatizanty i zástupcem hnutí Budoucnost – jeho místopředsedou Tomášem Dinkovem.