Nezapomeneme

S lítostí a smutkem Vám musíme oznámit, že v noci na dnešek (20. 4. 2021) nás náhle ve věku 66 let opustil RNDr. Milan Neubert, Ph.D. Člen Předsednictva Celostátního výboru Levice, dlouholetý předseda SDS a posléze i spolupředseda Levice.
Milan byl vzdělaným a inteligentním člověkem, naším soudruhem, který bojoval za spravedlnost a solidaritu do posledního dechu. Byl pevnou skálou, o kterou jsme se mohli všichni opřít. Jeho zkušenosti nám všem budou chybět.
Odešel v plné práci a jeho odkaz nás zavazuje pokračovat v boji za sociální spravedlnost, solidaritu a mír ve světě. Čest jeho památce.
Milane, nikdy na tebe nezapomeneme.
Levice
——————————————————————————————————————————————————————————-
Níže přetiskujeme příchozí kondolence. Svoje kondolence, prosím, odešlete do komentářů, následně je zahrneme do textu tohoto příspěvku. Děkujeme.
KPÖ:
S velkým zármutkem jsme se dozvěděli, že zemřel Milan Neubert. Milan byl dlouhá léta předsedou české Strany demokratického socialismu (dnes „Levice“) a jejím zástupcem ve Straně Evropské levice, kde na základě stejné orientace úzce spolupracoval s KS Rakouska – opliticky jasně, s velkým porozuměním rozporům naší doby a s jasným chápáním světa. Jako dobrý přítel naší strany se zúčastnil několika našich sjezdů a Slavností Volkstimme, kde také spolupracoval v „Evropské vesničce“.
Ač jako fyzik plně pohlcen profesionálním životem si přesto nenechal ujít naše pozvání a přijížděl často až pozdě v noci. Bude nám velmi chybět jeho solidární srdečnost, jeho důvtip i jeho humor.
 
Naše soustrast patří jeho rodině a jejím členům, stejně tak jeho soudruhům a soudružkám v české Levici. 
 
Mirko Messner, Spolkový mluvčí
Michael Graber, odpovědný za mezinárodní vztahy KPÖ 
Waltraud Fritz, členka politického sekretariátu EL
Heide Hammer a Daniel Schukovits, členové Výkonného výboru EL