Odboráři, naši podporu máte, ale není pro Babiše a SPD.

Dne 29. března jsme podpořili demonstraci OS KOVO proti zvýšení věku odchodu do důchodu na 68 let. Považujeme takový krok za asociální a mimo realitu. Místo debat nad zkracováním pracovní doby díky rostoucí produktivitě práce se nám vynucuje představa, že “na penze nebude”. Peněz je dost, jen jsou špatně přerozděleny. Budeme i nadále podporovat odbory v jejich boji proti této pseudoreformě.

Mlčet však nemůžeme k účasti SPD a ANO. Jedni jsou obchodníci se strachem, kteří pro obyčejné lidi nikdy nic neudělali a jen štvali slabé proti ještě slabším. Druzí jsou politickou divizí Agrofertu, který nepřímo vlastní miliardář Babiš. Tyto dvě strany spolu s ODS způsobili výpadek v příjmech státu téměř 90 miliard korun. Navíc Babiš je dle svých slov “nejlepší přítel” prezidenta Macrona, proti jehož reformě je na 80% Francouzů.

Nesouhlas dali naši členové a sympatizanti na demonstraci jasně najevo.

Musíme naopak ocenit vystoupení zástupkyně francouzských studentů, která zdůraznila neoliberální rozměr důchodové reformy a také její dopad na nejvíce zranitelné. Stejně tak zdůraznila význam mezinárodní solidarity – princip, ke kterému se plně hlásíme.

Je jasné, že pětikoalice bude nadále pokračovat v dalších útocích na sociální, zdravotní, důchodový i vzdělávací systém. Proti tomu se musíme společně postavit. Budeme všude usilovat o co největší jednotu v odporu proti této vládě, která může vést k progresivní a sociálně spravedlivé alternativě. Pomozte nám v budování tohoto hnutí a přidejte se k nám!