StanoviskaProhlášení předsedy Strany evropské levice: Zastavme válku na Ukrajině!

24. 2. 2022
https://jsmelevice.cz/wp-content/uploads/2022/02/EL.-StopTheWar.png

Prohlášení předsedy strany evropské levice (European Left) Heinze Bierbauma

Ruský prezident Vladimír Putin oznámil v noci na dnešek zahájení ruské “vojenské operace” na Ukrajině jako další pokračování v eskalaci napětí mezi NATO a Ruskem v posledních týdnech a po jednostranném uznání nezávislosti Doněcka a Luhanska. Ukrajina je v tuto chvíli ve válečném stavu. Heinz Bierbaum, předseda Strany Evropské levice, prohlásil:

„Strana Evropské levice (EL) silně odsuzuje toto rozhodnutí, které je velkou hrozbou pro bezpečnost nejen Ukrajiny, ale i Evropy a světa.
EL odmítá každou hrozbu silou nebo agresi vůči suverénním státům. Územní celistvost Ukrajiny a její nezávislost musí být bráněna.
EL vyzývá k politické a diplomatické iniciativě k okamžité deeskalaci situace. Požadujeme od všech stran, aby opustily vojenské řešení ve prospěch mezinárodního práva a diplomacie jako jediných prostředků pro řešení sporů.
Tato nová válka v Evropě ukazuje na destabilizující roli NATO, jehož agresivní přítomnosti v Evropě musíme oponovat. Vojenský útok Ruska však je nevyprovokovanou agresí, kterou nelze žádným způsobem ospravedlnit.
Teď velmi záleží na tom ochránit všechny civilní osoby na obou stranách a podpořit mírové síly v Ukrajině, Rusku, a Evropě.
V srdci jsme s Ukrajinou a s nevinnými ženami, muži a dětmi, kteří jsou vystavení následkům tohoto barbarského útoku. Strana Evropské levice usiluje o mír a stabilitu v celé oblasti.“

Originál prohlášení je zde: https://www.european-left.org/stop-the-war-in-ukraine/

Levice

https://jsmelevice.cz/wp-content/uploads/2021/08/logo-footer.png
Zadavatel/Zpracovatel: Levice

©Levice, 2020

Kontakt

+420 608 630 506
IČO: 49628089
Sídlo: Žirovnická 3133/6, Praha 10 - Záběhlice, 106 00