STAN má skandál…opět.

Zdá se, že tragédie okolo strany STAN nebude v nejbližší době končit. Hnutí, které mnoho lidí považovalo za baštu slušnosti v české politice, opět získalo pozornost médií – a jako prakticky pokaždé od posledních voleb, jde zase o další skandál. Tentokrát došlo k obvinění náměstka pražského primátora a vysoce postaveného člena STAN Petra Hlubučka z korupce. Za pozornost rozhodně stojí, že se v síti podezřelých ocitl i samotný ministr školství Petr Gazdík.

Normálně by nebylo moudré někoho odsuzovat pouze na základě obvinění, ale v případě STAN nelze brát podobné věci na lehkou váhu. Vždyť tato strana se kromě svých skandálů již na veřejnosti téměř nevyskytuje! Připomeňme si jen některé: od nejasných sponzorských darů z Kypru, přes výhružky Pirátům o ukončení koalice v případě jejich nesouhlasu s vládou SPOLU, až po požadavky europoslance Polčáka o milionové provize od obcí postižených výbuchem ve Vrběticích. Právě proto je nutné brát stávající obvinění s plnou vážností.

Opakovaná selhání STAN nám dokazují, že je potřeba nové grassroots hnutí, které bude skutečně reprezentovat regionální a lokální zájmy. Hnutí, které nebude zatíženo korupčními kauzami, a které nebude ustupovat v důležitých regionálních otázkách (nezapomeňme, že STAN je součástí vlády zodpovědné za dohodu o dolu Turów, jež zdevastuje Liberecký kraj).

Levice se snaží tímto hnutím být a proto potřebujeme vaši podporu. Přidejte se k nám, a pomozte nám vybudovat hnutí, které ze svých ideálů nikdy neustoupí!