TZ: 108 červených tlačítek pro vládu, happening Levice k 17. listopadu

Strana Levice svolala na 17. listopadu na Václavské náměstí v Praze protestní happening, kde se vymezí proti záměrům budoucích vládních představitelů a pokusí se varovat občany před dopady pravicových opatření. Po říjnových volbách má Česká republika čistě pravicovou Sněmovnu a už nyní je jasné, že Pětikoalice (ODS, Top 09,KDU-ČSL, STAN a Piráti), která by měla v nejbližší době převzít vládu, bude naše životy znepříjemňovat, co jen to půjde.

“Volby dopadly pro Českou republiku katastrofálně. V Parlamentu už není nikdo, kdo by se zastal běžných občanů a moc nyní leží v rukou asociálů a chamtivců, kteří by byli nejraději, kdyby čeští občané dřeli 16 hodin denně za směšnou almužnu a ztratili všechny možnosti se jakkoliv bránit proti zvůli zaměstnavatele. Pravicová vládní opatření budou pro mnoho lidí zničující a my jsme tady proto, abychom na toto nebezpečí upozornili a v ulicích se ho snažili zastavit,” říká předseda pražské základní organizace a člen celostátního výboru Jan Májíček.

Spolupředsedkyně Levice Markéta Juřicová dodává: “Svolali jsme protestní happening na 17. listopadu od 14:30 hodin doprostřed Václavského náměstí. Pomocí symbolických červených tlačítek s opatřeními, kterými mohou vládní představitelé zničit lidem život, chceme upozornit účastníky a kolemjdoujdoucí na nebezpečí pravicové vlády. Tlačítka následně doručíme do Poslanecké sněmovny. Kdo chce něco vzkázat budoucí vládě, měl by přijít na náš happening, je to ideální příležitost.”

Text tiskové zprávy ke stažení v pdf formátu je zde: Tisková zpráva