TZ: Dva roky Levice: První samostatné kandidatury a nové výzvy

Dnes jsou tomu dva roky od založení strany Levice. Strana již dvakrát samostatně kandidovala ve volbách do zastupitelstva krajů a do Poslanecké sněmovny a nyní se pouští do razantní kritiky nové koaliční vlády premiéra Petra Fialy. 

,,V minulých volbách jsme si jako nová strana vyzkoušeli, co kandidatura znamená, a dokázali se přitom představit určité části české společnosti. To je dobrý začátek. Nyní nás čeká další výzva – postavit se pravicové vládě, která je pro většinu občanů této země velmi nebezpečná,” hodnotí Markéta Juřicová, spolupředsedkyně Levice.

 Antonín Hořčica, člen Předsednictva celostátního výboru strany Levice, k tomu dodává: “Budeme pozorně sledovat novou vládu, zda sliby a návrhy na rozpočtovou odpovědnost v době pandemické, ekonomické a klimatické krize, prezentované v jejím programovém prohlášení, budou spravedlivě rozložené pro všechny skupiny našich obyvatel a nebudou nadměrně zatěžovat běžné lidi. Udržitelné hospodaření státu a potřebnou transformaci hospodářství nelze zajistit na úkor osekání jeho funkcí škrtací politikou a bez řešení příjmové části rozpočtu. Naši cestu vidíme mimo jiné  v progresivním zdanění, které zajistí, aby bohatí, velké firmy a vysoce ziskové sektory (bankovnictví, digitální korporace) přispěli svým spravedlivým dílem.”

Pro Levici je velmi důležitá spolupráce. ,,I letos se snažíme navazovat na debaty o spolupráci s dalšími levicovými subjekty. V současnosti jednáme se všemi stranami na levici a budeme rádi, když se nám podaří spolupráci převést i do praxe. Stranou nezůstávají ani aktivistické organizace a iniciativy, které považujeme za přirozené spojence,dodává Jan Májíček, člen Celostátního výboru strany Levice.

 

Kontakty na citované:

Tisková zpráva ke stažení ve formátu pdf  zde: TZ: Dva roky Levice: První samostatné kandidatury a nové výzvy