TZ: Levice: konzervativně-pravicová ofenziva a příprava na komunální volby

V sobotu 16. října proběhlo zasedání Celostátního výboru strany Levice a diskuze o výsledcích voleb. Celostátní výbor konstatoval, že kampaň Levice splnila cíle představit veřejnosti stranu a posílit její řady. Celostátní výbor zkonstatoval, že v České republice hrozí ostrý konzervativně-pravicový obrat, který bude znamenat ohrožení sociálních a demokratických práv. Ačkoli dosud není známý program vlády, známe už politický půdorys, na kterém se vládní koalice ustaví, a známe výroky jednotlivých představitelů budoucí pětikoalice.

Celostátní výbor se dále usnesl na přípravě komunálních voleb a v té souvislosti také spolupráci na levici. „Situace levice v České republice je velmi vážná. Strana Levice vznikla sloučením Strany demokratického socialismu a platformy Skutečná levice, takže spojování máme ve své genetické výbavě. Chceme znovu opakovat, že stojíme o levicovou jednotu na konkrétních krocích, ať už jde o volby nebo jiné politické akce pod společnou koordinací,“ dodal člen Předsednictva Celostátního výboru Levice Martin Švec.

„Na zasedání jsme diskutovali naši představu zapojení do komunálních voleb v roce 2022. Politické otázky na lokální úrovni jsou pro nás velmi důležité. Jedná se například o dostupné bydlení, zdravotnictví a nebo kvalitní veřejnou dopravu v každé obci,“ uvedl spolupředseda PCV Levice Vojtěch Roček.

Kontakty na citované:
Martin Švec – 776807024, martisc@seznam.cz
Vojtěch Roček – 608458079, vojtech.rocek11@gmail.com

Strana Levice – info@jsmelevice.cz