TZ: Rebranding a volební spolupráce strany Levice

Strana Levice uspořádala v pátek 15. 12. 2023 tiskovou konferenci, kde představila rebranding strany a volební spolupráci se stranou Budoucnost ve volbách do Evropského parlamentu.

Levice ve spolupráci s MKMV Advisory Group změnila logo, web a celkovou vizuální identitu strany, aby odpovídal současným trendům. Ideamaker a stratég Martin Kubeš k tomu uvádí: „Společností prostupuje nespokojenost a přesně pro ty nespokojené je tady Levice. Rozhodli jsme se to pojmout jako novou Levici pro nové výzvy. Je to strana, která bude ve svých prioritách nesmlouvavá. Strana si může dovolit být radikální, musí dát lidem pocit, že se za ně porve všemi dostupnými prostředky.“

Rebrand proběhl zejména v souvislosti s přípravami na eurovolby. Strana Levice o kandidaturu projevila zájem již na jaře letošního roku, kdy si účast ve volbách odhlasoval její sjezd. Ve volbách Levice koordinuje svůj postup s hnutím Budoucnost. Volebními leadery do evropských voleb za Levici budou v následujícím pořadí: člen Celostátního výboru Jan Májíček, spolupředsedkyně Markéta Juřicová a člen PCV a předseda Mediální komise Vítek Prokop, který strategii budoucí spolupráce na tiskové konferencí představil.

„Hlavním cílem této tiskové konference je vás seznámit s nejnovějším vývojem na české levicové scéně, kde se snažíme neúnavně o vybudování levicového SPOLU. Je jasné, že pokud se levicové síly nespojí, nemohou úspěšně vymést Augiášův chlév, ve který se poslanecká sněmovna proměnila. Jedině pokud se spojíme na principech solidarity, internacionalismu a vzájemného respektu můžeme mít naději na reálné volební úspěchy,“ uvádí.

Volební lídr za Levici Jan Májíček promluvil o prioritách Levice pro nadcházející volby: „Myslíme si, že Evropa potřebuje zásadní změnu, budeme prosazovat, aby EU usilovala o sociální spravedlnost. Chceme, aby z nových technologií a nových postupů měli užitek zejména lidé, kteří mají hluboko do kapsy. Chceme solidární Evropu, která bude vytvářet podmínky, aby lidé z globálního jihu netrpěli. Nedílnou součástí je ochrana před válkami. Evropské státy v současnosti vydávají mnohem více peněz na to, aby si potom země například ve střední Africe mohly kupovat zbraně místo toho, aby se rozvíjely po ekonomické a sociální stránce. V Česku stále žijeme za tzv. mzdovou železnou oponou, naše mzdy jsou například oproti Německu třetinové.“

Záznam z tiskové konference je k dispozici zde.