TZ: Vláda Petra Fialy přebírá odpovědnost

Nastupující vládní koalice si ve volbách řekla o mandát k výkonu moci a dostala jej. Nová vláda bude jmenována v pátek, tedy bezmála dva měsíce po volbách a získá příležitost uskutečnit své politické cíle. Z mediálních výstupů některých vládních představitelů, a také z povahy stran vládní koalice, je zřejmé, že politické představy nastupující vlády se velmi rozchází s politikou strany Levice. Vláda ovšem také získává odpovědnost za každodenní chod všech veřejných struktur a služeb, které zajišťují stabilitu a bezpečnost života občanů naší země.

“Vítáme, že pátečním jmenováním vlády bude proces převzetí plné odpovědnosti za chod České republiky dovršen. Naše země doposud přežívala v mocenském a správním provizoriu, jež mezi jiným hmatatelně představuje, nyní již jisté, provizorium rozpočtové. Ocitli jsme se v turbulentní hospodářské situaci provázené strmou inflací. Nejistota a napětí ve společnosti následkem voluntarismu v řízení epidemické situace minulou vládou stále roste a řešení je v nedohlednu. Takový stav je neudržitelný bez toho, aby měl citelné tíživé dopady na  kvalitu života drtivé většiny občanů,“ říká člen Předsednictva Celostátního výboru Levice Matúš Bóna.

„Nesnáze provázející vznik nové vlády, zejména jednání prezidenta republiky, byly očekávatelné a nejsou důvodem k přílišnému údivu a medializaci. Za naprosto skandální však považuji chladnokrevnou snahu Petra Fialy dosadit na post ministra spravedlnosti Pavla Blažka, jehož nevěrohodnost  ramenící z několika závažných kauz je netolerovatelná. Blažkovo jmenování by nebylo žádnou změnou k lepšímu v porovnání s praktikami v minulé vládě. Bude to ‘Babiš ve střetu zájmů číslo 2’”, dodává Tomáš Ulrich, člen Předsednictva Celostátního výboru Levice.

Pokud máme nějakou šanci zabránit další devastaci důvěry občanů ve spravedlnost a vůbec v demokracii, pak ji máme právě teď. Pomozte vyvolat  ostatečný mediální a občanský odpor proti jmenování Pavla Blažka ministrem spravedlnosti. Podpořte občanskou petici ‚Pavel Blažek nemůže být ministrem spravedlnosti‘.

Kontakty na citované:
Matúš Bóna – MatusBona@seznam.cz, 736175585
Tomáš Ulrich – tom.ulrich@seznam.cz, 777658326
Info Levice – info@jsmelevice.cz

TZ ke stažení ve formátu pdf je zde: TZ: Vláda Petra Fialy přebírá odpovědnost