TZ: Zastavme válku na Ukrajině!

Strana Levice razantně odsuzuje vojenské akce Ruské federace, které začaly v noci ze středy na čtvrtek. Odmítáme vojenské řešení konfliktů a zabírání cizího území. Mezinárodní právo musí platit pro každého. Proto jsme se rozhodli změnit zaměření naší páteční akce. Z původní připomínky smrti Jana Zajíce se tak stává protiválečné shromáždění. Začne v 17 hodin na Václavském náměstí v Praze (u koně).

“Současná situace na Ukrajině je tragickým selháním mezinárodního práva a neospravedlnitelnou agresí ze strany Ruské federace. Je to důsledek dlouhodobého  přetahování Ruska a Západu, ve které je Ukrajina používána jako figurka na geopolitické šachovnici. Tento cynický přístup, který velmoci používají, zásadně odmítáme,” řekl Jan Májíček, člen Celostátního výboru Levice.

“Na současném dění na Ukrajině vydělají zejména zbrojařské firmy. Ať v Rusku, USA nebo EU, všude se těší na nové zakázky, na nové kolo zbrojení. Zásadní je tento začarovaný kruh rozbít,” dodává.

Strana Levice vyzývá všechny, kteří nesouhlasí s válkou na Ukrajině a požadují její okamžité zastavení, aby podpořili páteční akci. V protiválečných protestech budeme dále pokračovat. Odkaz na událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/666675328007303

Kontakty na citované:

Jan Májíček; tel.: 604357215, jan.majicek@gmail.com

Levice; info@jsmelevice.cz

Tisková zpráva ke stažení ve formátu pdf: http://new.jsmelevice.cz/wp-content/uploads/2022/02/Kopie-Ukrajina_TZ.pdf