Zeštíhlování státní správy podle nastupující pravicové vlády?

Podle předvolebních slibů by si mohl jeden myslet, že vládní koalice SPOLU a PirSTAN mají jasný cíl – zefektivnit státní správu a ušetřit na jejím provozu. Jde o tradiční pravicový slib a v době probíhající covidové krize se zdá být aktuálnější, než dříve. Ale opak je pravdou…

První ochutnávku škrtací politiky jsme dostali ihned po volbách, kdy pravicí ovládaný Senát škrtl plánované zmrazení platů politiků. Šetřit na platech politiků je prý populismus.

Druhá ochutnávka porušení slibů o šetření přišla v podobě dvou nových ministrů, byť s jedná o ministry bez portfeje sídlící při Úřadu vlády České republiky, tak je jasné, je to ponese další významné výdaje i bez ohledu na konkrétní náplň daných ministrů. Jak si mohl nejeden myslet, že vláda svůj slib o šetření dodrží?

Bohužel, pak přišla zpráva třetí – vláda chce nárazově zrušit plošné zvýšení platů. V době rekordní inflace, v době rapidního růstu cen energií. Co nám z této situace plyne?

Naše nová vláda je tak asociální, jak jsme se mohli jen obávat. O žádném zeefektivnění státní správy není řeč, naopak se její chod zpomalí umělým zvýšením počtu úředníků pro nové ministry. Jediné, co tato vláda dokáže, je začít lidem snižovat životní úroveň tím, že jim odepře zvýšení platů (přičemž zvýšení bylo i takhle pod úroveň inflace), a to v nejkritičtější dobu.

Je vláda, která svými třemi prvními kroky najednou poruší hlavní předvolební sliby a dá najevo neskutečné pokrytectví (zvýšení platů sobě vs. odmítnutí zvýšení platů všem ostatním s tvrzením, že dělat opak by byl populismus) opravdu to, co tato země potřebuje? Jsou ODS, TOP09 a KDU-ČSL se svým přístupem „nám všechno, vám nic“, nebo Piráti a okamžité zahození jejich principů a předvolebních slibů hned po volbách výměnou za šanci být ve vládě to, co tady i nadále chceme?

Pokud je tvoje odpověď ne, a jsi zklamaný z neskrytého pokrytectví nastupující vlády a pohrdání všemi lidmi práce, dejte možnost alternativě – dejte možnost Levici.
Přidej se ke straně, která se drží svých slibů a principů, a která nabízí více, než laciná hesla!
Přidej se k Levici.