ZOH Peking 2022 – další hry masového konzumu?

Trh investičních příležitostí v odvětvích masového konzumu letos obohatila mimořádná příležitost. Mezi obligátními svatým Valentýnem, Dnem matek, Halloweenem a jinými stálicemi kapitálového trhu (marnosti) přibyly  pro tuto sezónu i olympijské hry.  Tento podnik, jeden z největších z oboru zábavního průmyslu, je chvalně znám ve finančních kruzích dokonalým marketingem. Jeho promotion pracuje s komplexní škálou spotřebitelských emocí – od těch základních souvisejících s lidskou podstatou  lovce a bojovníka, až po ty sociálním vývojem vysoce kultivované, charakterizující člověka jako bytost citlivou, s touhou po společenské harmonii. Zkrátka, produkt, který se umí prodávat, a také dovede prodat:  další zboží, služby, značku, příběh.

Franšíza „olympialandu“ bývá pravidelně poskytována vlastníkem know-how, soukromou společností MOV, zájemcům spíše podle ratingu jejich byznysových aktivit, než míry dlouhodobě jimi projevované úcty k lidem, lidstvu a společné planetě. Skutečnost, že pro  nadcházející zimní olympijské hry bylo vylicitováno jako nabídka, kterou nelze odmítnout, právě pořadatelství Čínské lidové republiky, respektive Pekingu, je jenom pokračováním této obchodní strategie. Novým je jedině vrchol nevkusu a odpudivosti, jenž tím byl dosažen. Protože konání olympijských her v zemi, jejíž režim je hrozbou pro mír v regionu i ve světě, nerespektuje mezinárodní právo, ani práva svých občanů, a konečně je více než jen důvodně podezřelý z aktuálně uskutečňované genocidy části obyvatel své země, je výsměchem nejen dávno beztak komercializovaným olympijským myšlenkám, ale i ponížením  lidství.  Ale to je samozřejmě především věcí svědomí přímých účastníků – hvězd i komparsu – této podnikatelské aktivity.

Strana Levice podporuje sport v individuálních i kolektivních formách jako přirozenou cestu vlastního rozvoje každého jednotlivce a v neposlední řadě i prostředek ochrany zdraví, součást veřejné zdravotní péče, konkrétně její preventivní složky. Právě v tomto směru, dostupnosti sportovních a pohybových aktivit, a to jak z hlediska materiálního,  ale i odborné podpory a vedení, a také dostatku volného času, v rozsahu a kvalitě podle potřeb různých skupin obyvatelstva, musí být především vynakládány prostředky z veřejných zdrojů a společenskými pobídkami směřovány ze zdrojů soukromých.

Kontakty: Info Levice – info@jsmelevice.cz, FB: https://www.facebook.com/jsmeLevice/, web: https://jsmelevice.cz/