VYŠLY LEVICOVINY K EUROVOLBÁM

Přinášíme vám nejnovější vydání Levicovin. Jde o speciál pro volby do Evropského parlamentu, které nás čekají 7. a 8. června 2024.

🔴 Úvodní slovo: Předseda mediální komise Vítek Prokop a kandidát Levice č. 3 se zamýšlí nad tím, že Levice jde do eurovoleb s odhodláním reprezentovat skutečnou levici, odmítnout moc nejbohatších v Evropské unii, hájit mír, a že nesmí podlehnout tlakům na omezení opatření proti klimatické změně.

🔴 Rozhovor s Janem Májíčkem: V rozhovoru, který zaznamenal Alexandr Gluhov, jsou zychyceny představy lídra Levice o Evropě, která je sociálně a klimaticky spravedlivá, bez válek a vykořisťování. Vyjadřuje se k možnostem poslance v EP, Green Dealu, migraci a válce na Ukrajině.

🔴 Rozhovor s Markétou Juřicovou: Naše kandidátka č. 2 v rozhovoru s Davidem Marenčákem uvádí, že klíčové jsou pro ní solidarita a spravedlnost. Dále vysvětluje svou cestu k politické aktivitě, proč je pro ní důležitý aktivismus a důvody proč kandiduje za Levici v eurovolbách.

🔴 Čtyři roky strany Levice: Článek hodnotí období od vzniku Levice spojením Strany demokratického socialismu (SDS) a iniciativy Skutečná levice (SkLev) na slučovacím sjezdu před čtyřmi roky.

🔴 Naše priorityv evropských volbách: představujeme 6 priorit Levice v eurovolbách, mezi které patří práva pracujících, dostupné bydlení, demokratická EU, smysluplná ekologie, práva žen a regulace AI.

🔴 Kandidátní listina do voleb do EP: Přinášíme seznam kandidátů strany Levice pro volby do Evropského parlamentu v roce 2024, který zahrnuje jak členy strany, tak nestranické kandidáty.

Zajímají vás tato volební témata? Neváhejte si nejnovější číslo Levicovin stáhnout a přečíst si více o každém z nich. Stažení je dostupné pro všechny členy a příznivce Levice.

Poslední číslo: Levicoviny – volební speciál 2024

Stránka Levicovin na našem webu, kde si můžete stáhnout všechna dosud vydaná čísla, je zde: Levicoviny